تبلیغات
╜╗╜╗ کارشــــــــــــــــــــــــــناســــــــــــــــــــے ╜╗╜╗ - اطلاعیه سازمان سنجش آموزش كشور درباره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت‌نام در آزمون دوره‌های مهندسی فنّاوری ارشد سال 1391 دانشگاه جامع علمی ـ كاربردی
╜╗╜╗ کارشــــــــــــــــــــــــــناســــــــــــــــــــے ╜╗╜╗
تازه های کنکور ◄ کارشناسی ارشد ◄ کاردانی به کارشناسی ◄ کاردانی ◄دانلود جزوات کنکوری
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وقتی می توانم به سر قله برسم چرا در دره بمانم مگر آدم چند بار زندگی خواهد کرد

مدیر وبلاگ : Rahmat khosh parvaz
نویسندگان
نظرسنجی
دوستان عزیز دوست دارید مطالب وبلاگ بیشتر در چه زمینه هایی باشند؟


سازمان سنجش آموزش كشور بدین وسیله به اطلاع كلیه متقاضیان ثبت‌نام و شركت در آزمون دوره‌های مهندسی فنّاوری ارشد سال 1391 می‌رساند كه ثبت‌نام برای شركت در آزمون مذكور از طریق سایت اینترنتی این سازمان از روز سه شنبه 16/12/90 آغاز و در روز سه شنبه 23/12/90 پایان می‌پذیرد، لذا كلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام كه دارای شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در این اطلاعیه باشند، می‌توانند در آزمون مذكور ثبت‌نام و شركت نمایند. 
مقدمه
    تحولات سریع حوزه‌های شغلی و ظهور فناوری‌های نوین، تخصصی شدن مشاغل و اهمیت ارتقای نیروی انسانی در كارآمدی مدیریت فناوری و نیل به اهداف نقشه جامع علمی كشور و سند چشم‌انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران نیازمند توجه جدی به آموزش‌های مهارت و فناوری در سطوح آموزش عالی تكمیلی می‌باشد. در این راستا و بر اساس ماده بیست و یكم قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و نیزآیین‌نامه نظام آموزش مهارت و فناوری (مصوب جلسه مورخ 1/8/1390 هیئت دولت)، دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بین فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی (لیسانس) و از طریق آزمون ورودی برای اولین‌بار در دوره‌های مهندسی فناوری ارشد در سال 1391 دانشجو می پذیرد. ضمن آرزوی موفقیت برای یکایک داوطلبان گرامی، شرایط و ضوابط شرکت در این آزمون به شرح زیر اعلام می گردد:
 
1- تعاریف:
1-1) آموزش‌های مهارت و فناوری: آموزش‌های مهارت و فناوری شامل آموزش‌هایی است كه با هدف ارتقا و انتقال دانش كار و فناوری، به هنگام كردن مهارت‌های شغلی و افزایش مستمر و فزاینده بهره‌وری در تمامی سطوح تحصیلی مهارت و فناوری طراحی و اجرا می‌شود و با استفاده از فناوری‌های آموزشی روز و ظرفیت‌های آموزشی محیط كار، افراد را بر اساس استانداردها و صلاحیت‌های شغلی و با تأكید بر اخلاق حرفه‌ای برای احراز شغل، حرفه و كسب و كار تا سطح مطلوب تربیت می‌نماید. 
2-1) دوره مهندسی فناوری ارشد: مجموعه‌ای از قابلیت‌ها و توانمندی‌هایی است كه لازمه دست یافتن به آن‌ها برخورداری از تجربیات در حوزه‌های نظری، عملی و كلینیكی در سطوح پیچیده، تخصصی و كاربردی است و دانشجو را برای ایفای نقش كارآمد در حوزه‌های انتقال، پیاده‌سازی، مستندسازی، بهینه‌سازی فناوری آماده نموده و همچنین امكان سنجش، نصب، راه‌اندازی، مدیریت و بهره‌وری در حوزه اجرا آماده می‌سازد.
3-1) فارغ التحصیل دانشگاه: به شخصی اطلاق می گردد که به دریافت مدرک تحصیلی با ارزش کارشناسی (لیسانس) نایل آمده باشد.
4-1) دانشجوی سال آخر: به شخصی اطلاق می گردد که حداکثر تا تاریخ 31/6/91 به طور قطع در مقطع کارشناسی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فارغ التحصیل شود.
5-1) كدرشته امتحانی: هر داوطلب می تواند با توجه به رشته کارشناسی (لیسانس) خود صرفا در یکی از کدرشته های امتحانی ثبت نام و در آزمون مرتبط شرکت نماید.
6-1) مقاطع تحصیلی: مقاطع تحصیلی نشانگر طول مدت تحصیل و نوع مدرک اعطایی در پایان تحصیل است. 1- كارشناسی(لیسانس) 2- مهندسی فناوری ارشد(فوق لیسانس)
7-1) معدل: معدل مندرج در گواهینامه موقت یا مدرک رسمی فارغ التحصیلان دوره های مختلف کارشناسی (برای فارغ‌التحصیلان دوره كارشناسی) و یا میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده تا تاریخ 30/11/90 برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی که حداکثر تا تاریخ31/6/91 فارغ التحصیل خواهند شد.
تبصره: داوطلبانی که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند لازم است علاوه بر درج معدل دوره کارشناسی در ردیف 26 تقاضانامه، معدل دوره کاردانی خود را نیز در ردیف 27 تقاضانامه ثبت نام درج نمایند. دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ناپیوسته که حداکثر تا تاریخ 31/6/91 فارغ التحصیل خواهند شد لازم است علاوه بر درج معدل دوره کاردانی، میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده دوره كارشناسی ناپیوسته تا پایان نیم سال اول تحصیلی (30/11/90) را نیز در ردیف 26 تقاضانامه درج نماید.
 
8-1) گروه های آموزشی: آزمون دانشگاه جامع علمی- کاربردی در دوره‌های مهندسی فناوری ارشد در دو گروه آموزشی شامل صنعت و کشاورزی برگزار می‌گردد.
9-1) دستگاه متقاضی: منظور ارگان، سازمان یا واحد صنعتی است كه نیازمند تربیت نیروی انسانی برای انتقال، ارتقاء و بهینه‌سازی، پیاده‌سازی، مستندسازی، تجاری‌سازی یا مدیریت فناوری در حوزه شغلی یا محیط كار خود می‌باشد (جدول شماره 3) مندرج دردفترچه راهنما.
10-1) ارگان: به سازمان، موسسه، وزارتخانه و ... اطلاق می گردد که دستگاه متقاضی برگزاری دوره علمی- کاربردی را تحت پوشش قرار می دهد (جدول شماره 3) مندرج دردفترچه راهنما.
11-1) مرکز آموزش: به مرکز یا موسسه ای اطلاق می گردد که صلاحیت آموزشی آن با اخذ مجوز اجرای دوره به تأیید دانشگاه جامع علمی- کاربردی رسیده و مجری دوره های علمی- کاربردی می باشد (جدول شماره 3) مندرج دردفترچه راهنما.
12-1) داوطلب: به شخصی اطلاق می گردد که یکایک مراحل مربوط به ثبت نام را انجام دهد.
• داوطلب بومی: به شخصی اطلاق می گردد که در استان موردنظر ساکن باشد.
• داوطلب شاغل: به شخصی اطلاق می گردد که در رشته انتخابی موردنظر و براساس مندرجات جدول شماره (4) دفترچه راهنما اشتغال به کار داشته باشد.
تذكر مهم: پذیرش در این دوره صرفا به داوطلبان شاغل مطابق مندرجات جدول شماره (4) دفترچه راهنما اختصاص دارد.
2- شرایط پذیرش داوطلبان:
 
1-2) شرایط عمومی: 
- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
-  نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران.
 
توضیح: مصادیق عناد عبارتند از: 
الف) مبارزه مسلحانه با نظام جمهوری اسلامی ایران. 
 ب) داشتن وابستگی تشكیلاتی به گروهك‌های محارب.  
 ج) پرداخت كمك مالی به گروهك‌های محارب، هواداری تشكیلاتی و یا عضویت در گروهك‌های مزبور.  
د) تبلیغ ماتریالیسم و ادیان ساختگی.
- عدم احراز فساد اخلاقی.
توضیح: مصادیق فساد اخلاقی شامل اعتیاد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا می‌باشد.
تذكر مهم: احراز شرایط عمومی داوطلبان در صورت نیاز با استعلام از مراجع ذیصلاح قانونی صورت می پذیرد.
- برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی.
 
2-2)  شرایط اختصاصی: 
الف- داشتن مدرک کارشناسی (لیسانس) یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی که مدرک مذکور مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد و براساس جدول شماره (1) مندرج در دفترچه راهنما با رشته امتحانی مرتبط باشد.
ب ـ داشتن حداقل 3 سال تجربه و سابقه كار فنی (صنعتی) و تخصصی مرتبط (مطابق جدول شماره 4) مندرج در دفترچه راهنما.
تبصره1: داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام، موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار مربوط را  مبنی بر ادامه تحصیل آماده نموده و پس از قبولی در زمان ثبت‌نام به مراكز آموزشی ذیربط ارایه نمایند.
تبصره2: براساس مصوبه جلسه 748 مورخ 17/11/88 شورای برنامه‌ریزی آموزش عالی، دانش‌آموختگان دوره‌های كارشناسی پیوسته و ناپیوسته، دارندگان مدارك معادل به شرط آن‌كه دوره فوق با مجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شده باشد و مدرك معادل آنان مورد تایید وزارت متبوع باشد، می‌توانند با همان مدرك معادل در آزمون تحصیلات تكمیلی برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی بالاتر شركت نمایند و در صورت پذیرفته‌شدن ادامه تحصیل دهند.
 
تبصره3: دانش‌آموختگان دوره‌های كارشناسی پیوسته و ناپیوسته، دارندگان مدارك معادل به شرط آن‌كه دوره فوق با مجوز سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برگزار شده باشد و مدرك معادل آنان مورد تأیید سازمان مذكور باشد، می‌توانند با همان مدرك معادل در آزمون تحصیلات تكمیلی برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی بالاتر شركت نمایند و در صورت پذیرفته‌شدن ادامه تحصیل دهند.
ج -  شاغلان به تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و بالاتر  نمی توانند داوطلب ثبت نام در این آزمون باشند.
د -  پذیرفته شدگان موظف به رعایت همه مقررات دانشگاه محل تحصیل خود می‌باشند.
هـ ـ ثبت‌نام و شركت اتباع خارجی در این آزمون ممنوع می‌باشد. به عبارت دیگر اتباع خارجی مجاز به ثبت‌نام و شركت در این آزمون نمی‌باشند.
 
3-2)  مقررات وظیفه عمومی: 
براساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، داوطلب مرد لازم است جهت شركت در دوره‌های مذكور یكی از شرایط مشروحه زیر را دارا بوده و یكی از كدهای سه‌گانه زیر را در بند 14 فرم تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی درج نماید:
1- کارت پایان خدمت. 2- کارت معافیت کفالت یا پزشکی و یا کارت معافیت دایم زمان صلح با فرم کامپیوتری. 3- حكم كارگزینی و گواهی اشتغال به‌كار برای شاغلین نیروهای مسلح كه گذراندن دوره نظام وظیفه برای آنان ضرورت ندارد.
 
3- سهمیه رزمندگان:
هر یک از داوطلبان متقاضی سهمیه رزمندگان می توانند براساس شرایط خود که در بندهای «الف» تا «ج» زیر آمده است متقاضی این سهمیه شوند.
الف- رزمندگانی که براساس ماده 1 و تبصره های چهارگانه ماده مذکور در آیین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از تاریخ 31/6/1359 لغایت 31/6/1367 حداقل شش (6) ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام توسط سپاه پاسداران (نیروی مقاومت بسیج) و یا وزارت جهاد كشاورزی مورد تأیید نهایی قرار گیرد.
 
تذکر مهم: در صورت عدم مراجعه در موعد مقرر امکان هیچ گونه صدور فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان از سوی رده های سپاه ذیربط میسر نمی باشد.
تبصره 1: مناطق عملیاتی براساس مصوبات شورای عالی دفاع تعیین می شود.
تبصره 2: مدت حضور یا خدمت در جبهه سربازان و پاسداران وظیفه و همچنین تعهدات و ماموریت های خدمتی پرسنل وزارتخانه ها، سازمان ها و ارگان های نظامی در جبهه و نیز طرح 6 ماهه دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، حضور داوطلبانه تلقی نمی شود.
ب -  جانبازان 25% و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنان، فرزند و همسر جانبازان 50% و بالاتر و همچنین فرزندان و همسران شهدا، مفقودین و اسرا برای استفاده از سهمیه رزمندگان باید براساس ضوابط مندرج در بند زیر اقدام کنند.
متقاضیان استفاده از سهمیه سپاه پاسداران می‌بایست كد ایثارگری 12 رقمی را در بند 11 تقاضانامه ثبت‌نامی درج نمایند. متقاضیان استفاده از سهمیه بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌بایست كد ایثارگری مندرج در كارت شناسایی پدر، مادر یا داوطلب را در بند 13 تقاضانامه ثبت‌نامی درج نمایند.
 
تذکر مهم: جانباران با درصد جانبازی حداقل 25% و آزادگان در صورت دارا بودن مدت حضور در جبهه، درج کدرهگیری در بند 11 تقاضانامه ثبت نامی، به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران یا وزارت جهاد کشاورزی) مراجعه و با ارایه کارت جانبازی و آزادگی، فرم مخصوص استفاده از مدت حضور در جبهه را تکمیل نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام، توسط سپاه پاسداران (نیروی مقاومت بسیج) و یا وزارت جهاد كشاورزی مورد تأیید نهایی قرار گیرد و در گزینش نهایی به مدت جبهه معادل شده با درصد جانبازی و مدت اسارت اضافه گردد.
ج -  براساس تبصره 2 ماده 10 آیین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مصوب 18/2/1368  هیات محترم وزیران و قانون اصلاح قانون مذکور مصوب 11/9/71 مجلس محترم شورای اسلامی، داوطلبانی که از سال 1368 به بعد یک نوبت با سهمیه رزمندگان در آزمون های ورودی پذیرفته شده اند، در صورتی که دارای حداقل مدت 12 ماه حضور داوطلبانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل باشند می توانند در این آزمون با سهمیه رزمندگان شرکت نمایند. در غیر این صورت حق استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون دوره های مهندسی فناوری سال 1391 را نخواهند داشت.
تبصره 1: آن دسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان یک‌بار در دوره کاردانی و سپس در دوره کارشناسی ناپیوسته پذیرفته شده اند، در صورتی که دارای حداقل مدت 18 ماه حضور داوطلبانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل باشند، می توانند در این آزمون با سهمیه رزمندگان شرکت نمایند.
تبصره 2: آن دسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان یک‌بار در آزمون کارشناسی ارشد پذیرفته‌شده باشند طبق ضوابط، حق استفاده از سهمیه ایثارگران در آزمون دوره های مهندسی فناوری ارشد سال 1391 را نخواهند داشت.
 
4- مواد آزمون و ضرایب آن‌ها: 
الف- آزمون اختصاصی به منظور تعیین میزان آشنایی داوطلبان با پایه های اساسی و اصولی هر رشته، مطابق جدول شماره (2) برگزار می شود. 
ب - سطح سوالات آزمون اختصاصی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیل دوره کارشناسی در هر رشته، مطابق فهرست برنامه های مصوب شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی دانشگاه جامع علمی-كاربردی می‌باشد.
 
5- ثبت نام:
  هر داوطلب می تواند در یکی از کدرشته های امتحانی، ثبت نام و در آزمون مربوط شرکت نماید.
کلیه فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی مورد تأیید می توانند به شرط داشتنی سایر شرایط و ضوابط آزمون مندرج در دفترچه راهنما بر روی سایت سازمان قرار دارد) در آزمون دوره‌های مهندسی فناوری ارشد سال 1391 دانشگاه جامع علمی‌ـ‌کاربردی در رشته‌های مرتبط با رشته كارشناسی خود در یكی از گروه‌های صنعت یا کشاورزی ثبت نام نمایند. قبولی نهایی و تحصیل در دوره‌های مهندسی فناوری ارشد منوط به قبولی در آزمون ورودی و گذراندن مصاحبه حضوری می باشد.
 
تذكرات مهم:
 مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تكمیل شود.
 مسئولیت صحت كلیه مندرجات تكمیل شده (مندرجات فرم تقاضانامه) به عهده داوطلب خواهد بود.
 در مندرجات فرم تقاضانامه هیچ نوع تغییری بعداً نمی‌توان داد. بنابراین داوطلب باید در زمان تكمیل اطلاعات تقاضانامه نهایت دقت را به‌كار گیرد.
 هر موقع مشخص شود كه داوطلب حقایق را كتمان نموده یا واجد یكی از شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما نمی‌باشد، در هر مرحله‌ای از آزمون (ثبت‌نام، شركت در آزمون، پذیرفته‌شدن، حین تحصیل در دانشگاه و ...) محروم خواهد شد. 
 
1-5) تکالیف داوطلب و مراحل ثبت‌نام اینترنتی:
 
داوطلب شرکت در آزمون باید یکایک اقدامات زیر را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:
الف- مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی: www.sanjesh.org  ب- دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور. ج- با توجه به اینكه پرداخت هزینه ثبت‌نام در این روش به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است به وسیله كارت‌های عضو شبكه بانكی شتاب كه پرداخت الكترونیكی آنها فعال می‌باشد، با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 143.000 (یكصدو چهل و سه هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون یك كد رشته امتحانی، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند د- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام.
2-5) مدارك لازم برای ثبت‌نام و شركت در آزمون:
1) فایل عكس اسكن شده: داوطلب باید یك قطعه عكس پرسنلی خود را با مشخصات ذكر شده در سایت این سازمان (300 × 220 پیكسل) اسكن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت‌نام اینترنتی آماده نماید.
تبصره: عكس خواهران باید با حجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.
2) آن دسته از داوطلبانی كه نابینا یا كم بینا، ناشنوا یا كم‌شنوا و یا معلول جسمی حركتی می‌باشند لازم است فرم مخصوص وضعیت خود را از سرپرست مركز پذیرش و هماهنگی (برای داوطلبان ساكن تهران) یا معاونت توانبخشی بهزیستی استان ذیربط دریافت و ضمن نگهداری تصویر آن نزد خود، اصل آن را حداكثر تا تاریخ 28/12/90 به آدرس تهران: صندوق پستی: 1365-15875 سازمان سنجش آموزش كشور ارسال و در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی بر حسب مورد بند مربوط را علامتگذاری نماید.
3) اصل فرم تكمیل شده معدل برای دانشجویان سال آخر دوره كارشناسی كه حداكثر تا تاریخ 31/6/1391 فارغ‌التحصیل خواهند شد. این دسته از داوطلبان باید فرم مخصوص مندرج در صفحه 15 دفترچه راهنما را تكمیل و فرم تكمیل شده را به تأیید مؤسسه آموزش عالی محل فارغ‌التحصیلی برسانند و پس از تطبیق با معدل مندرج در كارت ورود به جلسه و در صورت داشتن مغایرت معدل طبق اطلاعات ارایه شده در سایت سازمان اقدام نمایند. ضمناً لازم است تصویر فرم مذكور را حداقل به مدت یك‌سال نزد خود نگهداری نموده و در فرم تقاضانامه ثبت‌نام نیز میانگین واحدهای گذرانده شده پایان نیم سال اول تحصیلی(30/11/90)  خود را در قسمت مربوط درج نمایند.
4) اصل فرم تكمیل شده استفاده از سهمیه شاغل. تصویر این فرم می‌بایست در روز آزمون به نماینده سازمان سنجش آموزش كشور تحویل گردد.
 
3-5) تاریخ ثبت نام، توزیع كارت و برگزاری آزمون:
 
 ثبت نام آزمون دوره‌های مهندسی فناوری ارشد سال 1391 دانشگاه جامع علمی ـ كاربردی از روز سه شنبه مورخ 16/12/1390 آغاز و در روز سه شنبه مورخ 23/12/1390 پایان می پذیرد.
 تاریخ پرینت و دریافت كارت ورود به جلسه از طریق سایت سازمان طی اطلاعیه‌ای كه در روز دوشنبه مورخ 25/2/91 در نشریه پیك سنجش و سایت سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر خواهد شد، به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
 آزمون دوره‌های مهندسی فناوری ارشد سال 1391 دانشگاه جامع علمی- کاربردی در روز جمعه 29/2/91 برگزار خواهد شد.
 محل برگزاری آزمون متعاقباً توسط سازمان سنجش آموزش كشور اعلام خواهد شد. 
 
6- روش گزینش دانشجو:
گزینش دانشجو در هر یک از رشته های امتحانی براساس نمره كل آزمون، اعمال 20% معدل كل مقطع كارشناسی، نتیجه مصاحبه حضوری و با توجه به صلاحیت‌های عمومی داوطلبان، بومی بودن و سهمیه ایثارگران و براساس مصوبات مربوط صورت می‌گیرد.
تذكر مهم: پذیرش در كلیه کدرشته های امتحانی به‌صورت نیمه‌متمركز و دارای مصاحبه حضوری است.
 
7- شهریه:
میزان شهریه و نحوه دریافت آن متعاقبا از طریق معاونت پشتیبانی دانشگاه جامع علمی ـ‌ كاربردی ابلاغ خواهد شد.
 
تذكرات مهم:
 هر داوطلب صرفاً می‌تواند یك كدرشته امتحانی و حداكثر دوكدرشته محل را از جدول شماره (5) مندرج دردفترچه راهنماانتخاب نماید.
 پذیرش در این دوره صرفاً به داوطلبان شاغل مطابق مندرجات جدول شماره (4) دفترچه راهنما اختصاص دارد.
 كلیه پذیرفته شدگان در مراكز آموزش علمی- كاربردی تابع قوانین، مقررات و ضوابط دانشگاه جامع علمی- كاربردی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌باشند.
 كارمندان دولت در صورتی می‌توانند به تحصیل بپردازند كه موافقت نامه رسمی وزارتخانه یا سازمان متبوع خود، مبنی ‌بر شركت در كلاس ها، آزمایشگاه ها و فعالیت های دیگر دوران تحصیل را به همراه سایر مدارك ثبت‌نام به مركز آموزش علمی- كاربردی محل قبولی، ارایه نمایند.
 دانشجو هم زمان حق ثبت نام و ادامه تحصیل در بیش از یک رشته و در هر رشته بیش از یک گرایش در یک یا چند دانشگاه یا را نخواهد داشت و  در صورت تخلف طبق آیین‌نامه انضباطی دانشجویان با وی رفتار خواهد شد.
 اخبار، آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مقررات و ضوابط آموزشی، برنامه‌ها و سرفصل دروس رشته‌های مصوب دانشگاه جامع علمی ـ كاربردی از طریق سایت دانشگاه به آدرس: www.uast.ac.ir قابل مشاهده می‌باشد.
یادداشت‌:
1- هرگونه ‌تغییری‌ ازطریق‌ نشریه‌ پیك‌ سنجش ‌(هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان‌ سنجش‌)، سایت سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org  و در صورت‌ لزوم‌ از طریق رسانه‌های‌گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد.  
2- درصورت‌ لزوم‌ داوطلب می‌تواند‌ با شماره‌ تلفن های 9- 88923595‌ - 021 و یا صندوق‌ پستی ‌1365- 15875 با دفتر روابط عمومی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور تماس‌ حاصل‌ نماید و یا سوالات خود را با بخش پاسخگوئی اینترنتی سایت سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی www.sanjesh.org درمیان‌بگذارند و از مراجعه حضوری جداً خودداری فرمایند.
 
نوع مطلب : کارشناسی ارشد، تازه های کنکور، 
برچسب ها : کارشناسی ارشد، علمی و کاربردی،
سه شنبه 16 اسفند 1390
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت◄ کارشناسی ►خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
چاپ این صفحه