تبلیغات
╜╗╜╗ کارشــــــــــــــــــــــــــناســــــــــــــــــــے ╜╗╜╗ - اطلاعیه سازمان سنجش آموزش كشور درباره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون مقاطع كاردانی پیوسته و ناپیوسته دوره‌های ترمی علمی- كاربردی سال 1390 دانشگاه جامع علمی-كاربردی
╜╗╜╗ کارشــــــــــــــــــــــــــناســــــــــــــــــــے ╜╗╜╗
تازه های کنکور ◄ کارشناسی ارشد ◄ کاردانی به کارشناسی ◄ کاردانی ◄دانلود جزوات کنکوری
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وقتی می توانم به سر قله برسم چرا در دره بمانم مگر آدم چند بار زندگی خواهد کرد

مدیر وبلاگ : Rahmat khosh parvaz
نویسندگان
نظرسنجی
دوستان عزیز دوست دارید مطالب وبلاگ بیشتر در چه زمینه هایی باشند؟


سازمان سنجش آموزش كشور بدین وسیله به اطلاع كلیه متقاضیان شركت در آزمون مقاطع كاردانی پیوسته و ناپیوسته دوره‌های ترمی علمی-كاربردی سال 1390 دانشگاه جامع علمی-كاربردی می‌رساند كه ثبت نام برای شركت در آزمون مذكور از طریق اینترنت و از ساعت 9 صبح روز یكشنبه 6/6/90 آغاز و در روز یكشنبه 13/6/90 پایان می‌پذیرد.
بخش اول: شرایط و ضوابط شركت در آزمون مقطع كاردانی پیوسته دوره‌های ترمی علمی-كاربردی سال 1390 (مختص داوطلبان دارای دیپلم فنی و حرفه‌ای یا كارودانش)
1- شرایط پذیرش داوطلبان
1-1) شرایط عمومی:
l نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران.
توضیح: مصـادیق عنـاد عبارتند از:
1)‌ مبـارزه مسلحانه با نظام جمهوری اسلامی ایران.
2)‌ داشتن وابـستگی تشـكیلاتی به گروهك­های محارب.
3) ‌پرداخت كمك مالی به گروهك­های محارب یا هواداری تشكیلاتی از آن­ها و یا عضویت در آن گروهك­ها.
4) تبلیغ ماتریالیسم و ادیان ساختگی.
l نداشتن فساد اخلاقی.
توضیح: مصادیق فساد اخلاقی شامل اعتیاد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا می‌باشد.
شرایط و ضوابط ثبت‌نام اتباع خارجی
1) ثبت‌نام اتباع غیرایرانی مقیم ایران منوط به داشتن یكی از مدارك اقامتی یا شناسایی معتبر زیر می‌باشد:
1-1) گذرنامه كه دارای پروانه اقامت با حداقل شش ماه اعتبار باشد.
2-1) دفترچه پناهندگی سیاسی صادره از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران.
3-1) كارت هویت ویژه اتباع غیرایرانی دارای اعتبار در سال 1390، صادره از سوی اداره كل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور.
4-1) برگ خروج از كشور مدت دار مرحله چهارم آمایش، صادره از سوی اداره كل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور.
2) دارا بودن معدل كل حداقل 14 از 20 در دیپلم سه ساله برای داوطلبان نظام جدید و داشتن همین معدل در كارنامه دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه.
تذكر مهم: ثبت‌نام قطعی پذیرفته‌شدگان نظام جدید در مراكز آموزشی، منوط به ارایه مدرك دیپلم سه ساله نظام جدید می‌باشد.
تبصره: در صورت مغایرت معدل اعلام شده به سازمان سنجش آموزش كشور با معدل مندرج در مدرك تحصیلی پذیرفته‌شدگان غیرایرانی، مطابق مقررات سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص این افراد اقدام خواهد شد.
3) اتباع غیرایرانی پذیرفته شده در هر یك از رشته‌های تحصیلی منحصراً می‌بایست واجد شرایط و ضوابط اعلام شده فوق و نیز تابع مقررات آموزشی و دانشجویی موسسه آموزش عالی محل قبولی خود باشند و محل تحصیل خود را با توجه به شرایط و ضوابط مربوط و رعایت مناطق ممنوعه در هنگام تعیین رشته انتخاب نموده باشند. در غیر این صورت قبولی آنان كان لم یكن تلقی گردیده و از ثبت‌نام و ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل خواهد آمد.
تذكر مهم: جدول‌ مناطق ممنوعه برای تردد و اقامت اتباع غیرایرانی در جدول شماره (77) دفترچه راهنما درج گردیده است. شایان ذكر است اتباع غیرایرانی ‌مقیم، مجاز به انتخاب رشته در این مناطق نمی‌باشند.
4) جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تعهدی در خصوص اقامت خانواده پذیرفته‌شدگان (به استثنای همسر و فرزند دارای اقامت قانونی دانشجو) ندارد.
5) به استثنای دارندگان دفترچه پناهندگی سیاسی و آن دسته از دانشجویانی كه بنا به دلایل موجه، قادر به عزیمت به كشور متبوع خویش نمی‌باشند، ثبت‌نام و ادامه تحصیل سایر پذیرفته‌شدگان در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی كشور، منوط به انجام تشریفات قانونی خروج از كشور و اخذ گذرنامه با روادید تحصیلی معتبر می‌باشد. بنابراین ورودی‌های واجد شرایط قانونی كه دارای گذرنامه تحصیلی نمی‌باشند برابر شیوه‌نامه‌ای كه توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تهیه و به دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی كشور ابلاغ خواهد شد، پذیرش اولیه شده و در اولین نیم‌سال تحصیلی به آنان مرخصی بدون احتساب در سنوات اعطا می‌گردد. بدیهی است پس از انجام تشریفات قانونی خروج از كشور و صدور گذرنامه و اخذ روادید تحصیلی، در نیم‌سال بعدی طبق ضوابط از دانشجو ثبت‌نام قطعی خواهد شد.
6) پذیرش اتباع غیر ایرانی در رشته‌هایی كه منجر به ایجاد تعهدات استخدامی برای جمهوری اسلامی ایران نماید اكیداً ممنوع می‌باشد.
7) فقط اتباع غیرایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران، مجاز به شركت در آزمون‌ مقطع كاردانی پیوسته دوره‌های ترمی سال 1390 دانشگاه جامع علمی-كاربردی می‌باشند.
8) كلیه اتباع خارجی متقاضی ثبت‌نام و شركت در آزمون مقطع كاردانی پیوسته دوره‌های ترمی سال 1390 دانشگاه جامع علمی-كاربردی، در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط اعلام شده، لازم است نسبت به تكمیل فرم مخصوص اتباع خارجی كه در سایت سازمان و نشریه پیك سنجش مورخ 7/6/1390 درج خواهد شد اقدام نموده و همچنین در زمان ثبت‌نام با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی: www.sanjesh.org و ورود به لینك مربوط نسبت به تكمیل اطلاعات درخواستی اقدام نمایند؛ پس از تكمیل اطلاعات مورد درخواست در سایت، به این دسته از داوطلبان یك كد پیگیری 13 رقمی داده خواهد شد كه داوطلب می‌بایست این كد را دقیقاً در محل مخصوصی كه در بند 19 تقاضانامه ثبت‌نام، پیش‌بینی شده است درج نماید.
2-1) شرایط اختصاصی:
l داشتن دیپلم نظام جدید فنی و حرفه‌ای و یا دیپلم نظام جدید كاردانش.
l داشتن سایر شرایط اختصاصی اعلام شده توسط هر یك از مراكز آموزش تحت نظارت دانشگاه جامع علمی- كاربردی بر اساس جدول شماره (5) مندرج در دفترچه راهنما.
l برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته­های انتخابی.
l دارا بودن شرایط مربوط به وظیفه عمومی برای داوطلبان ذكور، طبق بند (3-2) مندرج در دفترچه راهنما و بند 3-1 این اطلاعیه.
 
تذكرات مهم:
1) كلیه پذیرفته­شدگان در مراكز آموزش علمی-كاربردی تابع قوانین، مقررات و ضوابط دانشگاه جامع علمی-كاربردی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌باشند.2) كارمندان دولت در صورتی می‌توانند به تحصیل بپردازند كه موافقت­نامه رسمی وزارتخانه یا سازمان متبوع خود، مبنی‌ بر شركت در كلاس­ها، آزمایشگاه­ها و فعالیت­های دیگر دوران تحصیل را به همراه سایر مدارك ثبت­نام به مركز آموزش علمی-كاربردی محل قبولی، ارایه نمایند.3) كاركنان مراكز آموزش علمی-كاربردی اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شركتی، قرارداد پاره وقت، مشاوره و یا سایر موارد مشابه مجاز نیستند كدرشته‌های مربوط به مركز آموزشی را كه در آن خدمت می‏كنند انتخاب نمایند و چنانچه این موضوع رعایت نگردد و در آن مركز آموزشی قبول گردند، قبولی آنان «كان لم یكن» تلقی خواهد شد و به هیچ‏وجه نمی‏توانند متقاضی تحصیل در آن كدرشته محل یا كدرشته محل‏های دیگر گردند.4) هیچ دانشجویی مجاز نیست هم­زمان در دو رشته یا دو مقطع در موسسه­های دولتی و یا غیردولتی تحصیل نماید. در صورت تخلف طبق آیین­نامه انضباطی دانشجویان با وی رفتار خواهد شد.5) تغییر رشته، مرخصی تحصیلی و میهمان شدن در ترم اول مجاز نمی­باشد.6) در مورد به حدنصاب رسیدن تشكیل كلاس‌ها، دستورالعمل معاونت سنجش و خدمات آموزشی دانشگاه كه متعاقباً اعلام خواهد شد، ملاك عمل مراكز آموزشی می‌باشد.7) اخبار، آیین­نامه­ها، بخشنامه­ها، مقررات و ضوابط آموزشی، برنامه­ها و سرفصل دروس رشته­های مصوب دانشگاه جامع علمی-كاربردی از طریق سایت دانشگاه به آدرس www.uast.ac.ir قابل دسترسی می­باشد.
3-1) مقررات وظیفه عمومی:
بر اساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی داوطلبان مرد لازم است یكی از شرایط مشروحه زیر را دارا باشند:
1) دارا بودن كارت پایان خدمت.2) دارا بودن كارت معافیت دایم (كفالت، پزشكی و موارد خاص).3) دارا بودن برگه معافیت موقت در مدت اعتبار آن.4) كاركنان شاغل رسمی در نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران با ارایه گواهی موافقت از یگان مربوط.
5) فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموزان حضوری سال آخر شاخه فنی و حرفه‌ای و شاخه كاردانش متولد سال 1371 و بعد از آن.
تبصره: افراد مشمول بند 5 لازم است در تاریخی كه توسط سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اعلام می‌گردد، نسبت به معرفی و اعزام به خدمت اقدام نمایند. بدیهی است در صورت پذیرفته شدن در آزمون در هر مرحله‌ای از خدمت وظیفه، ترخیص خواهند شد. در غیر این صورت غایب محسوب شده و پذیرش آن‌ها در آزمون سال 1390 ملغی می‌گردد.
 6) متولدین سال 1354 و قبل از آن كه مشمول معافیت عفو رهبری می‌باشند در صورت قبولی در دانشگاه می‌بایست كارت معافیت دائم ارایه دهند.
 7) ثبت‌نام و شركت در آزمون برای متولدین نیمه دوم سال 1370 (1/7/1370) به بعد كه به صورت حضوری گواهی‌نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه در یكی از رشته‌های شاخه فنی و حرفه‌ای و یا شاخه كاردانش اخذ نموده‌اند، با اخذ برگ اعزام به خدمت بدون غیبت كه تاریخ اعزام آنان در نیمه دوم سال 1390 (18/7/1390) به شرط شروع به تحصیل از مهر 90 بلامانع خواهد بود.
8) فارغ‌التحصیلان دیپلم شاغل به خدمت در نیروهای نظامی و انتظامی در هر مرحله از خدمت وظیفه كه باشند. به شرط نداشتن غیبت قبل از اعزام به خدمت و نداشتن سابقه تحصیل در مقطع بالاتر از دیپلم.
 9) طلاب علوم دینی دارای معافیت تحصیلی معتبر، به شرطی كه مركز مدیریت حوزه‌های علمیه و یا شورای مدیریت حوزه علمیه خراسان و اصفهان تأیید نماید كه «طلبه قادر است ضمن این كه در حوزه به تحصیل اشتغال دارد به موازات آن در مقطع كاردانی نیز تحصیل نماید». با همان معافیت تحصیلی حوزه، اشتغال تحصیل وی در مقطع كاردانی آموزشكده‌های فنی و حرفه‌ای و یا مؤسسات آموزش عالی غیردولتی ـ غیر انتفاعی بلامانع است. بدیهی است در هر موقع حوزه علمیه معافیت تحصیلی طلبه را خاتمه یافته اعلام نماید، مشمول دیگر نمی‌تواند به عنوان دانشجو از معافیت تحصیلی استفاده كند و باید خود را به سازمان وظیفه عمومی محل معرفی نماید.
 10) متعهدین خدمت در وزارتخانه­ها و سازمان­ها كه پس از انجام تعهد خدمت معاف می­باشند، در صورت ارایه موافقت­نامه از بالاترین مقام وزارت یا سازمان متبوع .
11) دانشجویان انصرافی، اخراجی دانشگاه‌ها مجاز به شركت در آزمون و ثبت‌نام نمی‌باشند.
تبصره: دانشجویانی كه حداكثر تا پایان سال اعزام (19 + سال تولد) از تحصیل در دانشگاه انصراف داده باشند در صورت شركت و قبولی در آزمون به شرط نداشتن غیبت، مجاز به ثبت‌نام خواهند بود.
12) شركت دانشجویان در آزمون مجدد كاردانی پیوسته با رعایت مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با شرایط زیر بلامانع خواهد بود:
1-12) در مقطع كاردانی قبلی حداكثر 2 نیم‌سال از شروع به تحصیل آن‌ها سپری نشده باشد.
2-12) در زمان شركت در آزمون و اعلام نتایج دارای معافیت تحصیلی باشند.
3-12) دانشجوی اخراجی، انصرافی یا ترك تحصیل نباشد.
4-12) با لحاظ مدت تحصیل قبلی در سنوات باقی‌مانده مقطع تحصیل جدید، قادر به فراغت از تحصیل باشند.
13) تحصیل هم‌زمان در دو رشته تحصیلی یا دو دانشگاه به شرط موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و اتمام تحصیل در سنوات مجاز از تاریخ شروع به تحصیل در دانشگاه اول از نظر سازمان وظیفه عمومی ناجا منعی نخواهد داشت.
14) سقف سنوات تحصیل در مقطع كاردانی حداكثر 3 سال می‌باشد.
 
2- سهمیه ایثارگران
هر یك‌ از داوطلبان ‌متقاضی‌ سهمیه شاهد و ایثارگر می‌توانند بر اساس‌ شرایط خود ‌در بندهای‌ «الف‌» تا «ب» زیر، متقاضی‌ استفاده از سهمیه‌ شوند:
الف‌) رزمندگانی كه بر اساس ماده 1 و تبصره‌های چهارگانه ماده مذكور در آیین‌نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای‌ ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب‌ بسیجی ‌به دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ از تاریخ‌ 31/6/1359 لغایت‌ 31/6/1367 حداقل‌ شش‌ (6) ماه‌ متوالی‌ یا متناوب‌ داوطلبانه‌ در مناطق‌ عملیاتی ‌جبهه‌های‌ نبرد حق‌ علیه‌ باطل‌ حضور داشته‌اند، لازم‌ است‌ ضمن مراجعه به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد كشاورزی) نسبت به تكمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد مشترك سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) و یا وزارت جهاد كشاورزی مورد تایید نهایی قرار گیرد.
تذكرمهم: داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لازم است پس از تكمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان، نسبت به دریافت كد رهگیری 12 رقمی از واحد مربوط اقدام و آن را در زمان ثبت‌نام در محلی كه در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی در نظر گرفته شده است، درج نمایند.
تبصره ‌1: مناطق‌ عملیاتی‌ بر اساس‌ مصوبات‌ شورای‌ عالی‌ دفاع‌ تعیین‌ می‌شود.
تبصره ‌2: مدت‌ حضور یا خدمت‌ در جبهه‌ سربازان‌ و پاسداران‌ وظیفه‌ و همچنین‌ تعهدات‌ و مأموریت‌های‌ خدمتی‌ پرسنل‌ وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های‌ نظامی‌ در جبهه‌ و نیز طرح‌ 6 ماهه‌ دانشجویان‌ دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌، حضور داوطلبانه‌ تلقی‌ نمی‌شود.
تبصره 3: بسیجیان فعال و عادی پایگاه‌های مقاومت بسیج، مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نمی‌شوند.
تبصره 4: فرزندان و همسران رزمندگان (داوطلبانی كه پدر و یا مادر آنان فقط دارای مدت حضور در جبهه می‌باشند) مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نمی‌باشند. 
ب‌) جانبازان‌ 25 تا 69%‌، فرزند و همسر جانبازان 50% و بالاتر، آزادگان‌ و فرزندان‌ و همسران‌ آنان‌ و همچنین‌ فرزندان ‌و همسران‌ شهدا، مفقودین، اسرا، جانبازان 70% و بالاتر و خانواده شهدا (خواهر، برادر، پدر و مادر شهید) ‌برای ‌استفاده‌ از سهمیه مربوط باید بر اساس‌ ضوابط مندرج‌ در بند زیر اقدام‌ كنند.
- این قبیل داوطلبان می‌بایست ضمن مراجعه به سایت اینترنتی ایثار به نشانی: www.isaar.ir با درج كد ملی و كد ایثارگری و اطلاعات لازم در لینك مربوط كد 12 رقمی رهگیری دریافت دارند و آن را در بند 12 قسمت اول (اطلاعات فردی) فرم تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی درج نمایند. پس از آن ضمن مراجعه مجدد به سایت ایثار، در قسمت پیگیری سهمیه از وضعیت تأیید و یا عدم تأیید سهمیه خود مطلع شوند و در صورت هرگونه مشكل با شماره تلفن‌های مندرج در سایت ایثار (سامانه تأیید سهمیه) تماس حاصل نمایند.
تبصره: كد رهگیری 12 رقمی ارگان‌های استفاده‌كننده از سهمیه شاهد و رزمندگان برای هر آزمون و هر سال متفاوت است. لذا داوطلبان می‌بایست برای هر آزمون، كد رهگیری جدید از ارگان ذیربط دریافت دارند.
تذكرمهم: جانبازان با درصد جانبازی حداقل 25% و آزادگان در صورت دارا بودن مدت حضور در جبهه، ضمن درج كد رهگیری دریافتی از سایت ایثار در بند 12 تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی، به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد كشاورزی) مراجعه و با ارایه كارت جانبازی و یا آزادگی، فرم مخصوص استفاده از مدت حضور در جبهه را تكمیل نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام، توسط ستاد مشترك سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) و یا وزارت جهاد كشاورزی مورد تایید نهایی قرار گیرند و در گزینش نهایی به مدت جبهه معادل شده با درصد جانبازی و یا مدت اسارت اضافه گردد. ضمناً این قبیل داوطلبان نیازی به دریافت كد 12 رقمی رهگیری از سپاه پاسداران ندارند و ملاك شناسایی آنان همان كدرهگیری سایت ایثار می‌باشد.
تبصره 1: داوطلبان استفاده كننده از سهمیه شاهد و رزمندگان، در صورت عدم تأیید سهمیه به واحدهای تابعه شهرستان محل تشكیل پرونده ذیربط مراجعه نمایند.
تبصره 2: آن‌ دسته‌ از داوطلبانی‌ كه‌ با استفاده از سهمیه شاهد و ایثارگر، یك بار پذیرفته شده‌اند، اعم از اینكه از رشته قبولی انصراف داده و یا در رشته قبولی ثبت‌نام كرده و یا ثبت‌نام نكرده باشند، حق استفاده مجدد از سهمیه مذكور را در این آزمون نخواهند داشت.
3- روش گزینش دانشجو
    گزینش دانشجو در هر یك از كدرشته‌ محل­های تحصیلی براساس نمره كل آزمون و نیز معدل كل دیپلم، كه اثر هركدام پنجاه درصد می­باشد و با توجه به صلاحیت­های عمومی داوطلبان و نوع دیپلم مندرج در جدول شماره (3) دفترچه راهنما در سهمیه‌های آزاد، شاغل، ایثارگر و بومی‌ بودن براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی- كاربردی و مصوبات مربوط صورت می­گیرد. بدیهی است برای هر یك از موارد فوق ارایه مستندات مربوط در زمان ثبت‌نام به مركز آموزشی ضروری می‌باشد (مواد آزمون در بند 8 دفترچه راهنما توضیح داده شده است).
گزینش دانشجو به یكی از دو روش متمركز و نیمه­متمركز به شرح زیر انجام خواهد شد:
الف) روش متمركز:
در كـدرشته محل­هایی كه پذیرش در آن‏ها به روش متمركز صورت می‌پذیرد، با توجه به امتیاز كل داوطلبان، اولویت­های انتخابی آن‌ها و ظرفیت­های اختصاص داده شده، فهرست پذیرفته‌شدگان نهایی استخراج و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور به آدرس www.sanjesh.org اعلام می‌گردد.
ب) روش نیمه­متمركز:
در كدرشته‌ محل­هایی كه نیاز به اقداماتی نظیر مصاحبه یا آزمون عملی دارند، گزینش نهایی داوطلبان به صورت نیمه­­متمركز براساس امتیاز كل و از بین معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت و پس از انجام مصاحبه و یا آزمون عملی و با توجه به صلاحیت­های عمومی آنان انجام می‌گیرد. لذا معرفی‌شدگان كدرشته­ محل­های مذكور لازم است براساس برنامه زمانی كه به همراه فهرست اسامی آنان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور به آدرس www.sanjesh.org منتشر می­شود برای انجام مراحل فوق به نشانی­های اعلام شده در جدول شماره (74) دفترچه راهنما مراجعه نمایند. بدیهی است گزینش نهایی براساس نتیجه مصاحبه و یا نمره آزمون عملی انجام خواهد شد.
تذكر: كدرشته محل­های نیمه­متمركز در جداول شماره (26-6) دفترچه راهنما با علامت l مشخص شده­ است.
4- ثبت‌نام
1-4) تكالیف‌ داوطلب و مراحل ثبت‌نام اینترنتی:
الف) داوطلب‌ متقاضی‌ شركت‌ در آزمون‌ باید یكایك‌ اقدامات‌ زیر را به‌ موقع‌ و در مهلت‌ مقرر انجام‌ دهد.
1) مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور و ادارات پست، برای تهیه كارت اعتباری و دفترچه راهنمای شركت در آزمون مقطع كاردانی پیوسته دوره‌های ترمی سال 1390 دانشگاه جامع علمی ـ كاربردی.
2) ثبت‌نام از طریق سایت اینترنتی سازمان در زمان مقرر.
3) پرینت كارت‌ شركت در‌ آزمون، با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور‌ به نشانی: www.sanjesh.org در موعد مقرر.
4) حاضر شدن در محل‌ و حوزة امتحانی تعیین‌ شده‌، شركت در آزمون‌ و پاسخ دادن به سؤالات.
ب) ثبت‌نام‌ برای‌ شركت‌ در آزمون:‌
ثبت‌نام برای شركت در آزمون مقطع كاردانی پیوسته دوره‌های ترمی سال 1390 دانشگاه جامع علمی ـ كاربردی به دو روش و از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی: www.sanjesh.org امكان‌پذیر است. لذا داوطلبان لازم است به یكی از دو روش پرداخت اینترنتی و مراجعه به دفاتر پستی به شرح زیر، اقدامات لازم را به عمل آورند.
1- روش اول (پرداخت اینترنتی):
1-1) مراجعه به سایت اینترنتی سازمان به نشانی: www.sanjesh.org
2-1) دریافت دفترچه راهنمای شركت در آزمون از طریق سایت سازمان.
3-1) با توجه به اینكه پرداخت هزینه ثبت‌نام در این روش به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است به وسیله كارت‌های عضو شبكه بانكی شتاب كه پرداخت الكترونیكی آنها فعال می‌باشد، با مراجعه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ 000/83 (هشتاد و سه هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.
4-1) آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام.
2- روش دوم (مراجعه به دفاتر پستی):
1-2) مراجعه به دفاتر پستی برای تهیه دفترچه راهنمای شركت در آزمون و كارت اعتباری.
2-2) پرداخت مبلغ 000/83 (هشتاد و سه هزار) ریال بابت دریافت یك كارت اعتباری ثبت‌نام و دفترچه راهنمای شركت در آزمون.
تبصره: مبلغ 000/8 (هشت هزار) ریال بابت هزینه توزیع دفترچه راهنما و كارت اعتباری ثبت‌نام نیز توسط دفتر پستی از داوطلب دریافت می‌گردد.
پس از مطالعه دفترچه راهنمای شركت در آزمون و آشنایی با كلیه شرایط و ضوابط آزمون، داوطلب باید با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی: www.sanjesh.org نسبت به ثبت‌نام اقدام نماید. لازم به توضیح است كه دفترچه راهنمای شركت در آزمون مقطع كاردانی پیوسته دوره‌های ترمی سال 1390 دانشگاه جامع علمی ـ كاربردی و همچنین نحوة ورود به سایت برای ثبت‌نام و اقدامات لازم برای انجام ثبت‌نام اینترنتی در سایت سازمان آمده است.
2-4) تاریخ ثبت­نام، پرینت كارت و برگزاری آزمون:
l ثبت‌نام جهت شركت در آزمون مقطع كاردانی پیوسته دوره‌های ترمی سال 1390 دانشگاه جامع علمی ـ كاربردی از روز یك‌شنبه مورخ 6/6/1390 آغاز و در روز یك‌شنبه مورخ 13/6/1390 پایان می‌پذیرد.
l تاریخ پرینت و دریافت كارت شركت در آزمون از طریق سایت سازمان طی اطلاعیه‌ای كه در روز دوشنبه مورخ 4/7/1390 در نشریه پیك سنجش و سایت سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر خواهد شد، به ‌اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
l آزمون كلیه گروه­های آموزشی در روز جمعه مورخ 8/7/1390 برگزار خواهد شد.
3-4)  مدارك‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام‌:
l فایل عكس اسكن شده: داوطلب می­بایست یك قطعه عكس پرسنلی خود را با مشخصات ذكر شده در سایت سازمان سنجش آموزش كشور، اسكن نموده و فایل آن را از طریق برنامه ثبت­نام اینترنتی ارسال نماید.
تبصره: عكس خواهران باید با حجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.
l‌ كارت اعتباری حاوی اطلاعات نام كاربری و رمز عبور.
كلیه داوطلبان می­بایست اصل مدارك زیر را نزد خود نگاه داشته و پس از قبولی در زمان ثبت­نام به مراكز آموزشی ذیربط ارایه نمایند.
 lفرم تكمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی كه شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده می­نمایند (فرم شماره (1) مندرج در دفترچه راهنما).
l سابقه بیمه لازم برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.
l آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.
l گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرك معتبر دیپلم.
l فرم تأییدیه معدل جهت فارغ­التحصیلانی كه تاكنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (فرم شماره (2) مندرج در دفترچه راهنما).
l آن دسته از داوطلبانی­ كه نابینا یا كم بینا، ناشنوا یا كم شنوا و یا معلول جسمی حركتی می­باشند و نیاز به منشی دارند، لازم است برای دریافت فرم مخصوص معلولین به سازمان بهزیستی محل اقامت خود مراجعه و نسبت به دریافت فرم مخصوص اقدام و فرم دریافتی را حداكثر تا تاریخ 20/6/1390 بـه آدرس: تهـران- صنـدوق پسـتی: 1365-15875 سازمان سنجش آموزش كشور، واحد رفع نقص آزمون مقطع كاردانی پیوسته دوره‌های ترمی سال 1390 دانشگاه جامع علمی-كاربردی ارسال و در تقاضانامه ثبت­نام اینترنتی برحسب مورد، بند مربوط را علامتگذاری نمایند. بدیهی است در صورت عدم ارسال فرم مزبور بند معلولیت آن­ها حذف خواهد شد.
تذكرات مهم:
1) مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تكمیل شود.
2) مسئولیت صحت كلیه مندرجات تكمیل شده فرم تقاضانامه به عهده داوطلب خواهد بود.
3) مندرجات فرم تقاضانامه قابل تغییر نمی­باشد، بنابراین داوطلب باید در زمان تكمیل اطلاعات تقاضانامه نهایت دقت را به كار گیرد.
4) هر موقع مشخص شود كه داوطلب حقایق را كتمان نموده یا واجد یكی از شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما نمی­باشد، در هر مرحله­ای از پـذیـرش (ثبـت­نام، پذیرفته­شدن، حین تحصیل در دانشگاه و ...) از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.
5) داوطلب می­بایست پس از پایان ثبت­نام الكترونیكی (اینترنتی) از كلیه صفحات، پرینت تهیه نموده و نزد خود نگهدارد.
تذكرات بسیار مهم:
1) مسئولیت هرگونه مغایرت در معدل كل دیپلم اعلام شده از سوی داوطلب به هر دلیل از جمله: ورود اشتباه معدل كل یا عدم آگاهی داوطلب از معدل كل صحیح دیپلم سه ساله برای داوطلبان نظام جدید متوسطه (فنی و حرفه­ای، كاردانش و نظری) یا معدل كل مندرج در گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه متوجه خود وی بوده و در صورت پذیرفته شدن قبولی فرد «كان لم یكن» تلقی می­گردد.
2) داوطلب می­بایست در زمان ثبت­نام گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه یا گواهی معتبردیپلم خود را به مركز آموزش ذیربط ارایه نماید. در غیر این صورت قبولی وی «كان لم یكن» تلقی می­گردد.
3) داوطلب شاغل صرفاً مجاز به انتخاب رشته­های مرتبط با زمینه شغلی از گروه آموزشی مربوط به خود می­باشد. در غیر این صورت قبولی وی «كان لم یكن» تلقی می‌گردد.
4) متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل، آزاد و ایثارگر می­بایست نوع سهمیه خود را در تقاضانامه ثبت­نام دقیقاً مشخص نمایند. در صورت مغایرت سهمیه انتخابی، قبولی آنان «كان لم یكن» تلقی می­گردد.


بخش دوم: شرایط و ضوابط شركت در آزمون مقطع كاردانی ناپیوسته دوره‌های ترمی علمی ـ كاربردی سال 1390 مختص داوطلبان دارای مدرك دوره پیش‌دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه
1- شرایط پذیرش داوطلبان
1-1) شرایط عمومی: (عیناً همانند شرایط عمومی درمقطع كاردانی پیوسته مندرج در این اطلاعیه می باشد)
شرایط و ضوابط ثبت‌نام اتباع خارجی: (عیناً همانند مقطع كاردانی پیوسته مندرج در این اطلاعیه می باشد)
 
2-1) شرایط اختصاصی:
l داشتن گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش­ساله نظری و هنرستان).
l داشتن سایر شرایط اختصاصی اعلام شده توسط هر یك از مراكز آموزش تحت نظارت دانشگاه جامع علمی- كاربردی بر اساس جدول شماره (32) مندرج در دفترچه راهنما.
l برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته­های انتخابی.
l دارا بودن شرایط مربوط به وظیفه عمومی برای داوطلبان ذكور، طبق بند (3-2) مندرج در دفترچه‌ راهنما و بند 3-1 این اطلاعیه.
تذكرات مهم:
1) كلیه پذیرفته­شدگان در مراكز آموزش علمی-كاربردی تابع قوانین، مقررات و ضوابط دانشگاه جامع علمی-كاربردی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌باشند.
2) كارمندان دولت در صورتی می‌توانند به تحصیل بپردازند كه موافقت­نامه رسمی وزارتخانه یا سازمان متبوع خود، مبنی‌ بر شركت در كلاس­ها، آزمایشگاه­ها و فعالیت­های دیگر دوران تحصیل را به همراه سایر مدارك ثبت­نام به مركز آموزش علمی-كاربردی محل قبولی، ارایه نمایند.
3) هیچ دانشجویی مجاز نیست هم­زمان در دو رشته یا دو مقطع در موسسه­های دولتی و یا غیردولتی تحصیل نماید. در صورت تخلف طبق آیین­نامه انضباطی دانشجویان با وی رفتار خواهد شد.
4) تغییر رشته، مرخصی تحصیلی و میهمان شدن در ترم اول مجاز نمی­باشد.
5) در مورد به حد نصاب رسیدن تشكیل كلاس‌ها، دستورالعمل معاونت سنجش و خدمات آموزشی دانشگاه كه متعاقباً اعلام خواهد شد ملاك عمل مراكز آموزشی می‌باشد.
6) كاركنان مراكز آموزش علمی ـ كاربردی اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شركتی، قرارداد پاره وقت، مشاوره و یا سایر موارد مشابه مجاز نیستند كدرشته‌های مربوط به مركز آموزشی را كه در آن خدمت می‏كنند انتخاب نمایند و چنانچه این موضوع رعایت نگردد و در آن مركز آموزشی قبول گردند، قبولی آنان «كان لم یكن» تلقی خواهد شد و به هیچ‏وجه نمی‏توانند متقاضی تحصیل در آن كدرشته محل یا كدرشته محل‏های دیگر گردند.
7) اخبار، آیین­نامه­ها، بخشنامه­ها، مقررات و ضوابط آموزشی، برنامه­ها و سرفصل دروس رشته­های مصوب دانشگاه جامع علمی-كاربردی از طریق سایت دانشگاه به آدرس www.uast.ac.ir قابل مشاهده می­باشد.
3-1) مقررات وظیفه عمومی:
براساس اعلام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی داوطلبان مرد لازم است یكی از شرایط مشروحه زیر را دارا باشند:
1) دارا بودن كارت پایان خدمت.
2) دارا بودن كارت معافیت دایم (كفالت، پزشكی و موارد خاص).
3) دارا بودن برگه معافیت موقت در مدت اعتبار آن.
4) كاركنان شاغل رسمی در نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران با ارایه گواهی موافقت از یگان مربوط.
5) فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی متولد سال 1371 و بعد از آن.
تبصره: افراد مشمول بند 5 برای ثبت‌نام و شركت در این آزمون احتیاجی به ارایه برگه آماده به خدمت ندارند، ولی لازم است در تاریخی كه توسط سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اعلام می‌گردد، نسبت به معرفی خود و یا اعزام به خدمت اقدام نمایند. بدیهی است در صورت پذیرفته شدن در آزمون در هر مرحله‌ای از خدمت دوره ضرورت، ترخیص خواهند شد، در غیر این صورت غایب محسوب شده و پذیرش آن‌ها در آزمون سال 1390 ملغی می‌گردد.
6) متولدین سال 1354 و قبل از آن. این قبیل مشمولان باید پس از اعلام قبولی در زمان ثبت‌نام كارت معافیت دایم (معافیت رهبری) را ارایه نمایند.
7) ثبت­نام و شركت در آزمون برای متولدین نیمه دوم سال 1370 (1/7/1370 به بعد) كه به صورت حضوری گواهینامه پایان تحصیلات اخذ نموده‌اند، با اخذ برگ اعزام به خدمت بدون غیبت كه تاریخ اعزام آنان در نیمه دوم سال 1390 تعیین شده باشد، به شرط تحصیل از مهر 90 بلامانع خواهد بود.
8) فارغ­التحصیلان پیش­دانشگاهی شاغل به خدمت دوره ضرورت (سربازان) در نیروهای نظامی و انتظامی در هر مرحله از خدمت وظیفه كه باشند، به شرط نداشتن غیبت قبل از اعزام به خدمت.
9) طلاب دارای معافیت تحصیلی معتبر برای شركت در این آزمون، به شرطی كه شورای مدیریت حوزه علمیه قم و یا شورای مدیریت حوزه علمیه خراسان و اصفهان تأیید نماید طلبه قادر است ضمن این كه در حوزه به تحصیل اشتغال دارد به موازات آن در مقطع كاردانی نیز تحصیل نماید. با همان معافیت تحصیلی حوزه اشتغال به تحصیل آنان در مقطع كاردانی بلامانع است. بدیهی است هر زمان حوزه علمیه معافیت تحصیلی طلبه را خاتمه یافته اعلام نماید، مشمول دیگر نمی‌تواند به عنوان دانشجو از معافیت تحصیلی استفاده كند و باید خود را به سازمان وظیفه عمومی محل معرفی نماید.
10) متعهدین خدمت در وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌ها كه پس از انجام تعهد خدمت معاف می‌باشند، در صورت ارایه موافقت نامه از بالاترین مقام وزارت یا سازمان متبوع.
11) دانشجویان انصرافی و اخراجی دانشگاه مجاز به شركت در آزمون و ثبت‌نام نمی‌باشند.
تبصره: دانشجویانی كه حداكثر تا پایان سال اعزام (19 + سال تولد) از تحصیل در دانشگاه انصراف داده باشند در صورت شركت و قبولی در آزمون به شرط نداشتن غیبت مجاز به ثبت‌نام خواهند بود.
12) شركت دانشجویان در آزمون مجدد كاردانی ناپیوسته ضمن رعایت مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با شرایط زیر، بلامانع خواهد بود.
1-12) در مقطع كاردانی قبلی حداكثر 2 نیم‌سال از شروع به تحصیل آن‌ها سپری نشده باشد.
2-12) در زمان شركت در آزمون و اعلام نتایج دارای معافیت تحصیلی باشند.
3-12) دانشجوی اخراجی، انصرافی یا ترك‌تحصیل نباشند.
4-12) با لحاظ مدت تحصیل قبلی در سنوات باقی‌مانده مقطع تحصیلی جدید قادر به فراغت از تحصیل باشند.
13) تحصیل هم‌زمان در دو رشته تحصیلی یا دو دانشگاه به شرط موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و اتمام تحصیل در سنوات مجاز از تاریخ شروع به تحصیل در دانشگاه اول از نظر سازمان وظیفه عمومی ناجا منعی نخواهد داشت.
14) سقف سنوات تحصیل در مقطع كاردانی ناپیوسته حداكثر 3 سال می‌باشد.
2- سهمیه ایثارگران : (عیناً همانند مقطع كاردانی پیوسته مندرج در این اطلاعیه می باشد)
3- روش گزینش دانشجو
گزینش دانشجو در هر یك از كدرشته‌ محل­های تحصیلی براساس نمره كل آزمون و نیز معدل كل دیپلم، كه اثر هركدام پنجاه درصد می­باشد و با توجه به صلاحیت­های عمومی داوطلبان و نوع دیپلم مندرج در جداول شماره (29 و 30) دفترچه راهنما در سهمیه‌های آزاد، شاغل، ایثارگر و بومی بودن براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی- كاربردی و مصوبات مربوط صورت می­گیرد. بدیهی است برای هر یك از موارد فوق ارایه مستندات مربوط در زمان ثبت‌نام به مركز آموزشی ضروری می‌باشد (مواد آزمون در بند 8 دفترچه راهنما توضیح داده شده است).
گزینش دانشجو به یكی از دو روش متمركز و نیمه­متمركز به شرح زیر انجام خواهد شد:
الف) روش متمركز:
در كـدرشته محل­هایی كه پذیرش در آن‏ها به روش متمركز صورت می‌پذیرد، با توجه به امتیاز كل داوطلبان، اولویت­های انتخابی‌ آن‌ها و ظرفیت­های اختصاص داده شده به هر سهمیه، فهرست پذیرفته‌شدگان نهایی استخراج و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور به آدرس www.sanjesh.org اعلام می‌گردد.
ب) روش نیمه­متمركز:
در كدرشته‌ محل­هایی كه نیاز به اقداماتی نظیر مصاحبه یا آزمون عملی دارند، گزینش نهایی داوطلبان به صورت نیمه­­متمركز براساس امتیاز كل و از بین معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت و پس از انجام مصاحبه و یا آزمون عملی و با توجه به صلاحیت­های عمومی آنان انجام می‌گیرد. لذا معرفی‌شدگان كدرشته­ محل­های مذكور لازم است براساس برنامه زمانی كه به همراه فهرست اسامی آنان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور به آدرس www.sanjesh.org منتشر می­شود برای انجام مراحل فوق به نشانی­های اعلام شده در جدول شماره (74) دفترچه راهنما مراجعه نمایند. بدیهی است گزینش نهایی براساس نتیجه مصاحبه و یا نمره آزمون عملی انجام خواهد شد.
تذكر: كدرشته محل­های نیمه­متمركز در جداول شماره (33 تا 71) دفترچه راهنما با علامت l مشخص شده­ است.
4- ثبت‌نام، تاریخ ثبت نام ، پرینت كارت و برگزاری آزمون : (عیناً همانند مقطع كاردانی پیوسته مندرج در این اطلاعیه می باشد)
 مدارك‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام‌:
l فایل عكس اسكن شده: داوطلب می­بایست یك قطعه عكس پرسنلی خود را با مشخصات ذكر شده در سایت سازمان سنجش آموزش كشور، اسكن نموده و فایل آن را از طریق برنامه ثبت­نام اینترنتی ارسال نماید.
تبصره: عكس خواهران باید با حجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.
l‌ كارت اعتباری حاوی اطلاعات نام كاربری و رمز عبور.
كلیه داوطلبان می­بایست اصل مدارك زیر را نزد خود نگاه داشته و پس از قبولی در زمان ثبت­نام به مراكز آموزشی ذیربط ارایه نمایند.
 lفرم تكمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی كه شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده می­نمایند (فرم شماره (1) مندرج در دفترچه راهنما).
l سابقه بیمه لازم برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.
l آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.
l گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی.
l گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرك معتبر دیپلم.
l گواهی معدل‌دار جهت افرادی كه گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آن‌ها فاقد معدل می‌باشد.
l فرم تأییدیه معدل جهت فارغ­التحصیلانی كه تاكنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (فرم شماره (2) مندرج در دفترچه راهنما).
l آن دسته از داوطلبانی­ كه نابینا یا كم بینا، ناشنوا یا كم شنوا و یا معلول جسمی حركتی می­باشند و نیاز به منشی دارند، لازم است برای دریافت فرم مخصوص معلولین به سازمان بهزیستی محل اقامت خود مراجعه و نسبت به دریافت فرم مخصوص اقدام و فرم دریافتی را حداكثر تا تاریخ 20/6/1390 بـه آدرس: تهـران- صنـدوق پسـتی: 1365-15875 سازمان سنجش آموزش كشور، واحد رفع نقص آزمون مقطع كاردانی ناپیوسته دوره‌های ترمی سال 1390 دانشگاه جامع علمی-كاربردی ارسال و در تقاضانامه ثبت­نام اینترنتی برحسب مورد، بند مربوط را علامتگذاری نمایند. بدیهی است در صورت عدم ارسال فرم مزبور بند معلولیت آن­ها حذف خواهد شد.
نوع مطلب : کاردانی، 
برچسب ها : کاردانی، علمی کاربردی،
دوشنبه 7 شهریور 1390
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت◄ کارشناسی ►خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
چاپ این صفحه